Wiaty garażowe z drewna

Osoby, które dbają o samochód, muszą podjąć decyzję, gdzie będzie on stał w czasie, kiedy nie będziemy go użytkować. Warto o tym pomyśleć już a etapie projektowania domu. Jeśli jednak nie uwzględniliśmy garażu jako elementu domu lub po prostu nie chcemy, aby stał się on takim elementem, warto jest pomyśleć o wiacie garażowej. Dlaczego jest to świetne rozwiązanie, w które warto zainwestować?

wiata garażowa drewniana

Wiaty garażowe

Wiaty garażowe drewniane to prosty sposób na zapewnienie ochrony swojemu samochodowi w czasie, w którym nie jest użytkowany. Wiatę możemy postawić właściwie w dowolnym momencie i nie musi być ona uwzględniona już na etapie budowy domu. Świetnie sprawdzi się również na działce, na którą jeździmy sezonowo.

Wiaty samochodowe – Dlaczego warto kupić?

Wiaty samochodowe to najtańsze rozwiązanie, w porównaniu z garażem dobudowanym, czy też wolno stojącym. Odchodzi tu bowiem oczywiście koszt, który musielibyśmy ponieść chcąc dobudować ściany, czy też wstawić okna oraz drzwi. Wiaty garażowe z drewna są również polecane dla osób, którym zależy na szybkim terminie realizacji, gdyż czas jej postawiania jest nieporównywalnie krótszy, niż budowa tradycyjnego garażu. Wybierając wiaty garażowe drewniane, oszczędzamy również miejsce. Wiatę możemy oprzeć o budynek lub wykonać ją w formie wolno stojącej, którą będziemy mogli umiejscowić w najwygodniejszym dla nas punkcie.

Wiaty drewniane – Dlaczego warto zlecić wykonanie profesjonalistom?

Dobrze wykonana drewniana wiata garażowa, może stać się ozdobą naszej posesji. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na wiaty drewniane, łatwo je będzie wpasować w krajobraz działki lub ogródka. Wiatę możemy wykonać samodzielnie, ale najlepiej jest zlecić projekt profesjonalistom. Przedstawią nam oni najlepszą formę wiaty oraz umiejętnie dopasują ją do naszych potrzeb. Zgodnie z oczekiwaniami klienta będzie to wiata drewniana ze ścianką, bądź bez, przylegająca do ściany lub wolno stojąca. Profesjonaliści doradzą również, na jakie przepisy prawne zwrócić uwagę, bo choć wiaty co do zasady możemy budować bez pozwolenia na budowę, to może się okazać, że sami coś przeoczymy w zawiłych treściach ustaw.