Zewnętrzne schody drewniane

Schody z drewna, które docelowo znajdą się na zewnątrz wymagają jeszcze więcej uwagi niż wewnętrzne. W takim wypadku konieczne jest użycie innych preparatów do odpowiedniego przygotowania oraz zaimpregnowania drewna, żeby pogoda nie mogła ich zniszczyć. Jako producent drewnianych schodów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak trudne jest solidne wykonanie schodów zewnętrznych, które przetrwają kilkudziesięciostopniowe upały, mrozy i deszcze. Bez przesady możemy się pochwalić faktem, że wiele z mijanych w Krakowie i okolicach budynków posiada wykonane przez nas schody.
schody-4

Tarasowe schody drewniane zewnętrzne

Przydomowe tarasy czy podesty ogrodowe zwykle mają podłogę wykonaną z drewna, lub materiałów drewnopodobnych. Idąc za ciosem, ludzie często decydują się również na drewniane schody, żeby całość była estetyczna i spójna. Należy jednak pamiętać, że najlepiej zaplanować takie rozwiązanie już podczas budowy domu, ponieważ niejednokrotnie zdarza się, że schody drewniane na zewnątrz wymagają swojego własnego fundamentu. Na późniejszych etapach budowy, zrobienie takich schodów może być niemożliwe, a przynajmniej bardzo mocno utrudnione, co ogranicza również klientów w kwestii wyboru rodzaju schodów.

Należy też pamiętać chody drewniane zewnętrzne nie zawsze muszą prowadzić na taras. Równie dobrze znajdą zastosowanie w altanach, domkach letniskowych, wiatach czy przy basenach. Obrobione drewno w różnej postaci, jest doskonale pasującym, pięknym i stylowym dodatkiem do każdego ogrodu. Odpowiednio wkomponowane deski nadają tropikalnego klimatu i ocieplają wizerunek przestrzeni.

Drewniane schody wejściowe do domu

Najczęściej wybieranym rodzajem schodów zewnętrznych drewnianych są oczywiście schody proste. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna możliwość. Mało który budynek dobrze komponuje się z innym typem schodów, jednak architekci są coraz odważniejsi, ludzie coraz bardziej kreatywni, co skutkuje tym, że tendencja do nietypowych wyborów wzrasta. Drewniane schody na zewnątrz budynku ocieplają jego wygląd oraz nadają przyjemnego wrażenia przytulności. Wybór drewnianych schodów zewnętrznych pozwala też na piękne dopasowanie ich z drzwiami wejściowymi, które również najczęściej są z drewna. Takie dodatki dekorują budynek oraz nadają mu charakteru miejsca do którego chce się wracać.

Drewniane schody wejściowe od strony technicznej

Bardzo ważne jest odpowiednie zaimpregnowanie drewna, oraz użycie specjalistycznych preparatów, w przypadku przygotowywania schodów wejściowych drewnianych. Drewniane schody wejściowe są poddawane jednym z najintensywniejszych czynników niszczących.

Po pierwsze jest to pogoda. W naszym polskim klimacie doświadczamy zarówno mrozów (choć coraz rzadziej), jak i tropikalnych temperatur latem. Oprócz tego wiatr i deszcz. Kiedy od wielu tygodni trwa jesień, ziemia jest rozmoknięta, wszędzie występują kałuże i błoto, a nasze buty są brudne, zapewniamy takim schodom nie lada szkołę przetrwania. Połączenie twardych podeszw obuwia z kamieniami, piaskiem i wodą, działa jak papier ścierny. Ponadto takie schody potrafią tygodniami znajdować się w środowisku wilgotnym lub mokrym, co oczywiście jest niszczycielskie dla nieodpowiednio przygotowanego drewna.

Kolejną przeciwnością losu z jaką muszą radzić sobie drewniane schody zewnętrzne do domu jest ich najczęstsze użytkowanie. Po schodach wewnętrznych nie chodzimy tak często, poza tym zwykle w domu nosimy miękkie kapcie, czy skarpetki. Drewniane schody na zewnątrz muszą być odporne na setki kroków dziennie. Wizyty listonosza, ogrodnika, kominiarza, gości czy domowników – często w brudnym i twardym, służbowym obuwiu.

Cena drewnianych schodów zewnętrznych

Koszty umieszczenia schodów drewnianych na zewnątrz domu wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych – tak samo jak w przypadku schodów w środku, cena zależy od użytego gatunku drewna, typu schodów zewnętrznych drewnianych czy ilości stopni. Oferujemy Państwu schody zewnętrzne  drewniane w konkurencyjnych cenach, bardzo wysokiej jakości. Gwarantujemy, że nasze wyroby przetrwają wiele lat, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Zachęcamy do zapoznania się z galerią, w której znajdą Państwo wiele ciekawych inspiracji oraz solidną dawkę wiedzy na temat schodów wejściowych drewnianych.

Galeria prac zewnętrznych schodów drewnianych