Schody drewniane

Jedyne w swoim rodzaju drewniane schody do Twojego domu

Wielu ludzi błędnie nie przykłada dużej uwagi do wyboru schodów podczas wykańczania mieszkania. Przyjęło się, że żeby nadać wnętrzu charakteru, świeżości, klimatu – należy to zrobić za pomocą mebli, kolorów czy dekoracji. Tymczasem technika produkcji schodów jest tak rozwinięta, że jesteśmy w stanie zrobić z nich główną atrakcję domu. Dzięki możliwościom jakie dają współczesny sprzęt i narzędzia, możemy wykonać każdą wizję; schody dwubiegowe, jednobiegowe, okrągłe, samonośne i wiele innych rodzajów, o których więcej poniżej.

Schody drewniane są doskonałym wyborem, ponieważ łączą w sobie kultową klasykę jaką jest drewno, oraz nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza, zarówno w stylu nowoczesnym, skandynawskim, wiejskim jak i barokowym – odpowiednio zaprojektowane pasują dosłownie do wszystkiego!

Tania i solidna konstrukcja drewnianych schodów

Na etapie budowy każdego domu przychodzi ten moment, kiedy trzeba połączyć górę i dół, dwie połówki, w jedną spójną całość. Niestety elementy wykończeniowe dostępne w marketach budowlanych rzadko spełniają oczekiwania – najczęściej pochodzą z masowej produkcji, wszystkie wyglądają tak samo nieciekawie i nieoryginalnie, posiadają wiele wad, niedociągnięć, a ich czas eksploatacji jest dużo krótszy niż schodów z prawdziwego, solidnego drewna, wykonywanych na wymiar. Jako producent najlepszych schodów drewnianych w całym województwie małopolskim, pomożemy Państwu również w wyborze odpowiedniego materiału oraz designu. Schody jako łącznik dwóch pięter, często muszą tworzyć spójną całość z dwoma różnymi wystrojami, stylami oraz kolorami posadzki – a my jesteśmy po to żeby w tym pomóc.

Jak wygląda produkcja ładnych i tanich schodów drewnianych?

Po otrzymaniu od Państwa zgłoszenia, planujemy wstępne spotkanie w miejscu w którym docelowo mają być zamontowane schody. Dokonujemy ogólnych oględzin budynku, oraz przeprowadzamy wywiad na temat konstrukcji ścian czy stropu – są to informacje niezbędne nam do podjęcia decyzji jaki model będzie najlepszy i najbezpieczniejszy. Gdy już znamy podstawy, ustalamy z klientami ostateczną, wspólną wersję przedsięwzięcia biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, techniczne i wizualne.

Kiedy wszystko jest już szczegółowo omówione, zabieramy się do pracy – teraz stolarz ma swoje pięć minut. To on przygotowuje szczegółowy projekt schodów według Państwa i naszych wytycznych, a następnie wycina, szlifuje, maluje, skleja i lakieruje. Z tak przygotowanymi elementami przyjeżdżamy do docelowego miejsca montażu i maksymalnie w ciągu kilku dni składamy części układanki w Państwa wymarzone schody.

Zewnętrzne schody drewniane?

Schody z drewna, które docelowo znajdą się na zewnątrz wymagają jeszcze więcej uwagi. W takim wypadku konieczne jest użycie innych preparatów do odpowiedniego przygotowania drewna, żeby pogoda nie mogła ich zniszczyć. Jako producent drewnianych schodów z wieloletnim doświadczeniem, doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak trudne jest solidne wykonanie schodów zewnętrznych, które przetrwają kilkudziesięciostopniowe upały, mrozy i deszcze. Bez przesady możemy się pochwalić faktem, że wiele z mijanych w Krakowie i okolicach budynków posiada wykonane przez nas schody.

Jeśli planują Państwo schody drewniane na zewnątrz domu, należy ten fakt uwzględnić już na etapie projektowania budynku. Jest to ważne ze względu na fakt, że zewnętrzne schody często wymagają własnego fundamentu. Mimo wczesnego planowania, nie warto się jednak ograniczać do zwyczajnych prostych schodów. Oczywiście są one najczęściej wybieranymi, ale czy najciekawszymi?

Nasza stolarnia dystrybuuje schody drewniane na teren całej małopolski i dalej. Nasi pracownicy to pasjonaci stolarstwa, uwielbiają swoją pracę, mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Co najważniejsze, w nasze wyroby wkładamy serce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *